(Linné, 1758) Severná Afrika (Alžírsko, Tunisko, Egypt, Líbya). Veľký druh, dospelí dosahujú 10 cm. Farba je okrová miestami tmavšia. Spodná časť mesosomy žltá. 1-4 články sú žltšie, 5-tý segment je tmavšia. Telson je trochu načervenalý, ku koncu potom hnědší. Makadla žltej až hnedožltým, prsty klepetá sú tmavšie, nohy bleděžluté.
Rod vyskytujúci sa v severnej Afrike (Maroko, Egypt, Turecko, Alžírsko, Arménsko ....), kde obýva suché púšte a polopúšte. Substrát by mal byť tvorený pieskom, u niektorých druhov zeminou zmiešanou s pieskom. Úkryty vytvorte z plochých kameňov. Denná teplota by mala dosahovať 35 ° C, lokálne, večer môže klesnúť na 25 ° C, niektoré druhy sú však z prostredia zvyknuté na väčšie výkyvy teplôt, ku ktorým v Afrike dochádza, a potrebujú ich pokiaľ ich chcete rozmnožovať. V teráriu udržujte stálu vlhkosť okolo H ° 30; vlhkosť by nemala byť väčšia z dôvodu náchylnosti rodu na plesne. Raz mesačne môžete terárium orosiť viac. Tento rod nie je sociálny, chovať spoločne ich môžete len v dobe párenia. Je však dobré niečo si o tom prečítať. Títo škorpióny disponujú najsilnejším jedom, preto je nutné chovať ich s rešpektom a zabezpečiť terárium. Mali by sa predávať len osobám starším ako 18-tich rokov. Pohlavný dimorfizmus spočíva u samcov v rozšírenejších posledných článkoch metasomy, bývajú tiež štíhlejší oproti samiciam. Samice docela často požiera mladé.
(podľa F. Kovaříka) Prvý vyzliekanie nasledovalo už 5 dní po narodení, druhé 66 dní, tretej 140 dní, štvrtej až 293 dní, piate len 331 dní a šiestej 404 dní po narodení.
